Rreth Nesh

[vc_row full_width=”stretch_row” content_placement=”middle” css=”.vc_custom_1524477582909{margin-bottom: -50px !important;background-image: url(http://dev.morealcamicie.eu/wp-content/uploads/2018/04/Nela-Group-02.png?id=159) !important;}”][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1524477730247{background-image: url(http://dev.morealcamicie.eu/wp-content/uploads/2018/04/Nela-Group-02.png?id=159) !important;}”][vc_column_text]

100 vjet traditë;

[image src=”http://nela-al.com/wp-content/uploads/2016/02/home_tea_sep3.png” border=”0″ align=”center”]

E njëjta cilësi përgjatë 4 brezave

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1533650675372{padding-bottom: 30px !important;}”]

Nga fushat në tryezë. Siguria dhe cilësia duhet të bashkohet në çdo produkt ushqimor. Sot, çdo konsumator dëshiron të njohë çdo produkt që blen dhe konsumon. Mbi të gjitha, çfarë konsumojnë fëmijët e tyre. Për këtë arsye, çdo prodhues duhet të sigurohet që produktet e tij të jenë sa më natyrale dhe me vlera të larta ushqyese.

Tradita më shumë se 100 vjeçare e familjes NELA dhe mullinjtë me gurë, garantojnë siguri ushqimore, vlera të larta ushqyese dhe mbi të gjitha shije për çdo klient të produkteve NELA. Konsumatorët që blejnë me pakicë dhe ata me shumicë gjejnë të njëjtën cilësi në çdo produkt të NELA Group.

Besimi i klientëve fitohet me mund dhe nuk blihet. Dedikimi i familjes NELA vjen nga kjo moto e trashëguar nga paraardhësit e tyre.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”855″ img_size=”full” alignment=”right” css=”.vc_custom_1526977644234{margin-right: -40px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” full_height=”yes” content_placement=”middle” css=”.vc_custom_1534147256587{background-image: url(http://nela-al.com/wp-content/uploads/2018/08/section-2-–-4new.png?id=1141) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Një histori e gjatë

e brumosur me mirësi

[image src=”http://nela-al.com/wp-content/uploads/2016/02/home_tea_sep3.png” border=”0″ align=”center”][/vc_column_text][vc_column_text]

Eksperienca e parë me furrën dhe tregtinë për familjen Nela nis në vitin 1890 në Kavallë (Greqi). Katër vëllezër të familjes NELA, nga të cilët edhe gjyshi i trashëgimtarëve të sotëm Sadiku, hapin një furrë buke dhe një han. Në vitin 1923, familjet NELA kthehen në Shqipëri duke u vendosur në Selitë të Malësisë së Tiranës. Ne vitin 1929 hapin një furrë buke midis Rrugës se Elbasanit dhe Pazarit të Ri, e cila punoi deri në vitin 1940. Gjatë viteve në vijim, Nelat u morën me tregtimin e borës nga e cila prodhohej akullorja e asaj kohe për qytetin e Tiranës.

Në vitet ’50 Sadiku bashkë me fëmijet e tij vendosen në Yzberisht. Bashkë me të birin e tij, Isufin (Lala), kalisnin gurët dhe shpesh riparonin mullinjtë me gurë për të gjithë koperativat e zonës. Pas viteve ’90, me një kapital të vogël fillestar, 4 vëllezërit NELA, në gjurmët e paraardhësve të tyre, arritën të ripërtërinin traditën familjare e cila filloi në Kavallë duke e plotësuar atë me risitë teknologjike bashkëkohore.

Pas viteve ’90, ata filluan aktivitetin duke investuar në pastiçeri dhe prodhimin e akullores. Më pas riinvestuan në furra buke dhe në mulli me gurë për një miell sa më cilësor. Sot vëllezërit NELA, në brezin e 4, pas pikënisjes në Kavallë, ruajnë të njëjtat formula dhe pasion për punën ashtu si 100 vjet më parë gjyshërit e tyre.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” full_height=”yes” content_placement=”middle” css=”.vc_custom_1528492684681{background-image: url(http://dev.morealcamicie.eu/wp-content/uploads/2018/04/Nela-Group-04.png?id=209) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column css=”.vc_custom_1525445995069{margin-top: 40px !important;}”][vc_column_text]

Rrugëtimi ynë …

[/vc_column_text][vc_separator color=”custom” border_width=”6″ el_width=”10″ accent_color=”#7a6153″][TS_VCSC_Image_Hotspot_Container hotspot_image=”656″ margin_bottom=”60″][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”8,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”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” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

1890

Hapet furra e bukës dhe hani NELA në Kavallë (Greqi), ku zhvilloi aktivitetin deri në 1923 nën drejtimin e 4 vëllezërve Nela dhe më pas nën emrin ‘MeNela’ ka qenë aktive deri në vitet ’90.

[/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”18,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”JTNDaDMlM0UlM0NzdHJvbmclM0UxOTIzJTNDJTJGc3Ryb25nJTNFJTNDJTJGaDMlM0UlMEElM0NwJTIwc3R5bGUlM0QlMjJ0ZXh0LWFsaWduJTNBJTIwanVzdGlmeSUzQiUyMiUzRVJpZmlsbGltJTIwbmdhJTIwZSUyMHBhcmElMjBkdWtlJTIwdSUyMGludGVncnVhciUyMG4lMjZldW1sJTNCJTIwdHJlZ3VuJTIwZSUyMGZ1cm5pemltaXQlMjB0JTI2ZXVtbCUzQiUyMGFrdWxsaXQlMjBwJTI2ZXVtbCUzQnIlMjB0JTI2ZXVtbCUzQiUyMGdqaXRoJTI2ZXVtbCUzQiUyMGFrdWxsb3JlLXNoaXQlMjZldW1sJTNCc2l0JTIwZGhlJTIwQmFyLWthZmV0JTI2ZXVtbCUzQiUyMG4lMjZldW1sJTNCJTIwVGlyYW4lMjZldW1sJTNCLiUzQyUyRnAlM0U=” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

1923

Rifillim nga e para duke u integruar në tregun e furnizimit të akullit për të gjithë akullore-shitësit dhe Bar-kafetë në Tiranë.

[/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”29,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”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” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

1951

Familja Nela transferohet në Yzberisht, ku integrohet në fermat e kooperativës. Lal Isufi, merret me mirëmbajtjen dhe kalitjen e mullinjve prej guri të fermës në Yzberisht.

[/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”39,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”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” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

1991

Pas rënjes së regjimit dhe me liberalizimin e tregut, vëllezërit: Ruzhdiu, Rasimi, Avniu dhe Gazmiri nisën tregëtinë me një kapital të vogël të trashëguar dhe hapën punishten e parë të akullores, në rrugën e Kavajës.

[/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”49,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”JTNDaDMlM0UlM0NzdHJvbmclM0UxOTk1JTNDJTJGc3Ryb25nJTNFJTNDJTJGaDMlM0UlMEElM0NwJTIwc3R5bGUlM0QlMjJ0ZXh0LWFsaWduJTNBJTIwanVzdGlmeSUzQiUyMiUzRUZhbWlsamElMjBOZWxhJTIwSGFwJTIwZHlxYW5pbiUyMGUlMjBwYXIlMjZldW1sJTNCJTIwdCUyNmV1bWwlM0IlMjBwcm9kdWt0ZXZlJTIwdCUyNmV1bWwlM0IlMjBmdXJyJTI2ZXVtbCUzQnMlMjBkaGUlMjB0JTI2ZXVtbCUzQiUyMHBhc3RpJTI2Y2NlZGlsJTNCZXJpcyUyNmV1bWwlM0IlMjB0cmFkaWNpb25hbGUuJTNDJTJGcCUzRQ==” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

1995

Familja Nela Hap dyqanin e parë të produkteve të furrës dhe të pastiçerisë tradicionale.

[/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”59,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”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” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

1996

Në Shqipëri hapet Fabrika e parë me mulli Guri pas viteve ’90. Me teknolologji dhe Know How gjerman, Nela-t janë të parët që sjellin kulturën e të ushqyerit shëndetshëm në një kohë kur prodhimi industrial ishte normë.

[/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”69,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”JTNDaDMlM0UlM0NzdHJvbmclM0UyMDAxJTNDJTJGc3Ryb25nJTNFJTNDJTJGaDMlM0UlMEElM0NwJTIwc3R5bGUlM0QlMjJ0ZXh0LWFsaWduJTNBJTIwanVzdGlmeSUzQiUyMiUzRUxpbmphJTIwZSUyMHBhc3RpJTI2Y2NlZGlsJTNCZXJpcyUyNmV1bWwlM0IlMjBOZWxhJTIwYmF6b2hldCUyMG4lMjZldW1sJTNCJTIwcHJvZHVrdGUlMjB0JTI2ZXVtbCUzQiUyMHpnamVkaHVyYS4lMjBNZSUyMHNvZmlzdGlraW1pbiUyMGUlMjBzaGlqZXZlJTIwdCUyNmV1bWwlM0IlMjBrbGllbnQlMjZldW1sJTNCdmUlMkMlMjBldnVsb24lMjBlZGhlJTIwUGFzdGklMjZjY2VkaWwlM0JlcmklMjBOZWxhLiUzQyUyRnAlM0U=” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

2001

Linja e pastiçerisë italiane me produkte të zgjedhura, bëhet linja kryesore e pastiçerisë Nela. Me sofistikimin e shijeve të klientëve, evulon edhe Pastiçeri Nela.

[/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”79,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”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” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

2010

Byrekët dhe linja e brumërave bëhen sektor më vete. Pas kërkesës së madhe, 100 duar, punojnë që të nxjerrin byrekë me ingredientë të freskët dhe artizanal.

[/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][TS_VCSC_Image_Hotspot_Single hotspot_positions=”90,37″ hotspot_color_dot=”#5b3216″ hotspot_color_circle=”#e0bf72″ content_tooltip_content_html=”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” content_tooltip_trigger=”click” content_tooltip_animation=”fade” content_tooltip_style=”ts-simptip-style-white”]

SOT

Sot Grupi Nela, numëron 5 furra buke, 3 pastiçeri, dy Fabrika mielli dhe synon që të jetë exportuesi i parë i brumërave në Evropë në 2018, duke marrë të gjitha certifikatat e sigurisë.

 [/TS_VCSC_Image_Hotspot_Single][/TS_VCSC_Image_Hotspot_Container][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”top” css=”.vc_custom_1524212053426{margin-top: -40px !important;margin-bottom: -40px !important;}”][vc_column][rev_slider_vc alias=”rreth-nesh-2″][/vc_column][/vc_row]