Brumera

[vc_row full_width=”stretch_row” content_placement=”middle” css=”.vc_custom_1524731628595{background-image: url(http://dev.morealcamicie.eu/wp-content/uploads/2018/04/section01-past.png?id=624) !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Byrek i bërë me dorë

[/vc_column_text][vc_separator color=”custom” border_width=”6″ el_width=”20″ accent_color=”#F8C974″][vc_column_text]

Në vitin 2010, kërkesa e madhe e një produkti që në zanafillë prodhohej nga mjeshtrat furrëtarë, bëri që Nela Group t’i dedikojë një linjë të posaçme vetëm byrekëve tradicionalë të bëra me dorë. Çdo byrek i bërë me dorë me forma të ndryshme vinte me shijen e veçantë të byrekut të bërë plot përkushtim si në shtëpi.

Recetat e ndryshme janë me përbërës të zonës për t’i dhënë sa më shumë shijen artizanale të byrekut.

Aq të kërkuara ishin byrekët saqë stafi i linjës së brumërave u zgjerua me 50 vetë. Nuk mjaftoi me kaq. Jo vetëm Tirana, por edhe qytete të tjera kërkonin byrekët Nela. Linja e brumërave u detyrua të automatizojë disa procese, por mbajti gjithmonë linjën plotësisht artizanale të prodhimit me dorë.

Në 2018, Nela Group eksporton prodhimet e linjës së re të byrekëve edhe në Kosovë.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”940″ img_size=”large” alignment=”right”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” full_height=”yes” content_placement=”middle” css=”.vc_custom_1527604747866{background-image: url(http://dev.morealcamicie.eu/wp-content/uploads/2018/05/section-2-–-3-1.png?id=1015) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Peta NONA

[/vc_column_text][vc_separator color=”custom” border_width=”6″ el_width=”20″ accent_color=”#ededed”][vc_column_text]

Peta Nona është një risi e vitit 2017. Të frymëzuar nga gjyshja e shtëpisë, nipërit Nela vendosën të prodhonin peta për byreke dhe bakllava për festat e fundvitit.

Suksesi ishte i menjëhershëm. Peta Nona ishte ajo që zonjat e shtëpisë po prisnin, për të bërë byreke dhe bakllava me shije por pa u lodhur duke bëre petat në mënyrë tradicionale.

Peta Nona për byrekë dhe bakllava siç i bënte NONA.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”632″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” content_placement=”middle” css=”.vc_custom_1527519720387{padding-top: 40px !important;background-image: url(http://dev.morealcamicie.eu/wp-content/uploads/2018/04/furrat-e-bukes.jpg?id=538) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column][vc_column_text]

Albumi i Brumërave

[/vc_column_text][vc_separator color=”custom” border_width=”6″ el_width=”10″ accent_color=”#f8c974″][product_category per_page=”4″ columns=”4″ orderby=”date” order=”ASC” category=”brumera”][/vc_column][/vc_row]